• Love Hard

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • The Hottest August

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • No Way Out

    ★★★

  • Night and the City

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Somewhere in the Night

    ★★★

  • Hangover Square

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Caprice

    ★★★★

  • Laura

    ★★★★

  • I Wake Up Screaming

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

    ★★★

  • Teknolust

    ★★★