• How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Creed II

    ★★

  • Bird Box

  • The Grinch

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Venom

    ½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★½

  • Christopher Robin

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Incredibles 2

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★★

  • Bao

  • The Director and the Jedi

  • Ready Player One

    ½

  • A Quiet Place

    ★½

  • I Can Only Imagine

  • Peter Rabbit

    ★½

  • Black Panther

    ★½

  • Ophelia

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • Norm of the North: Keys to the Kingdom

    ½

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Blade Runner 2049

  • The Lego Ninjago Movie

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • Bring It On: Worldwide #Cheersmack

    ½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • Despicable Me 3

    ½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★½

  • Good Time

    ★★★★

  • 24 Frames

  • Cars 3

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★½

  • Baywatch

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

  • The Boss Baby

    ½

  • Beauty and the Beast

    ½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Mudbound

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★

  • Keeping Up with the Joneses

    ★½

  • Trolls

  • A Silent Voice

    ★★★★★