• The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • The Founder

    ★★★

  • Sing

    ½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ½

  • Your Name.

    ★★

  • Jessica Darling's It List

  • Ice Age: Collision Course

  • The Secret Life of Pets

    ½

  • Finding Dory

  • The BFG

    ★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Angry Birds Movie

    ½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Darth Maul: Apprentice

  • Zootopia

    ★★★½

  • Norm of the North

    ½

  • Love Is the Message, the Message Is Death

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★½

  • Creed

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

  • Woodlawn

    ★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • Mississippi Grind

    ★★★

  • Ant-Man

  • Minions

    ½

  • Inside Out

    ★★★

  • Jurassic World

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Furious 7

    ★★½

  • Home

  • McFarland, USA

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Selma

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★

  • Big Hero 6

  • The Book of Life

    ★★★

  • The Giver

    ★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ½

  • Into the Storm

    ½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ½

  • Nothing

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★

  • Godzilla

    ★½

  • The Amazing Spider-Man 2

  • God's Not Dead

    ½

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Son of God

    ★½

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Nike SB - The SB Chronicles, Vol. 2

  • Jinxed

    ½

  • Frozen

    ★★½

  • Thor: The Dark World

    ★½

  • Her

    ★★★★½

  • Transformers Prime Beast Hunters: Predacons Rising

    ★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★★

  • Despicable Me 2

    ½