• Whiplash

    ★★★★★

  • Nike SB - The SB Chronicles, Vol. 2

  • Jinxed

    ½

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★½

  • Frozen

    ★★½

  • Thor: The Dark World

    ★½

  • Her

    ★★★★½

  • Transformers Prime Beast Hunters: Predacons Rising

    ★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★★

  • Despicable Me 2

    ½

  • Man of Steel

    ½

  • Monsters University

    ★★½

  • The Great Gatsby

  • Fast & Furious 6

    ★★

  • Star Trek Into Darkness

  • Pain & Gain

    ★½

  • Iron Man 3

  • Before Midnight

    ★★★★½

  • Lincoln

    ★★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★½

  • Looper

    ★★

  • Like Someone in Love

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★½

  • The Master

    ★★★★½

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

  • Ice Age: Continental Drift

  • The Amazing Spider-Man

    ★½

  • Brave

    ★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Lorax

    ½

  • The Pregnancy Project

    ½

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★

  • Jack and Jill

    ½

  • Spy Kids: All the Time in the World

    ½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Transformers: Dark of the Moon

    ★★

  • Super 8

    ★½

  • X-Men: First Class

    ★★½

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • Bad Teacher

    ½

  • The Tree of Life

    ★★★★½

  • The Artist

    ★★★

  • Thor

    ★★

  • Fast Five

    ★★★½

  • Rio

  • Hop

    ½

  • The Turin Horse

    ★★

  • Rango

    ★★★★

  • The Strange Thing About the Johnsons

  • Minions: Home Makeover

  • Minions: Orientation Day

  • Banana

  • Tangled

    ★★★½

  • Reviving Ophelia

    ½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • The King's Speech

    ★★★½

  • Batman: Under the Red Hood

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Despicable Me

  • Inception

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Certified Copy

    ★★★½

  • Shrek Forever After

    ½

  • Iron Man 2

    ★★

  • She's Out of My League

    ½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★½

  • Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

    ½

  • Avatar

    ★½