• Avatar

    ★½

  • The Princess and the Frog

    ★★

  • Lux Taal

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Where the Wild Things Are

    ★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★★

  • Ville Marie

  • District 9

    ★★★½

  • G-Force

    ½

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

  • Transformers: Revenge of the Fallen

  • Terminator Salvation

  • Up

    ★★★½

  • Star Trek

    ★½

  • X-Men Origins: Wolverine

    ½

  • Fast & Furious

    ★★

  • Coraline

    ★★★★½

  • Paul Blart: Mall Cop

    ½

  • Twilight

    ½

  • Gym Teacher: The Movie

    ½

  • The Brothers Bloom

  • Star Wars: The Clone Wars

    ½

  • Ponyo

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • Still Walking

    ★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • The Incredible Hulk

    ★½

  • Kung Fu Panda

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

  • Iron Man

    ★★½

  • The Pirates Who Don't Do Anything: A VeggieTales Movie

    ★½

  • Alvin and the Chipmunks

    ½

  • Beowulf

    ½

  • Bee Movie

    ★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Juno

    ★★★★

  • Transformers

    ★★★

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Shrek the Third

  • Spider-Man 3

  • Rehearsals for Retirement

  • Rocky Balboa

    ★★★

  • The Pursuit of Happyness

    ★★½

  • 300

    ★½

  • Happy Feet

    ★½

  • The Santa Clause 3: The Escape Clause

  • The Prestige

    ★★★★½

  • Paprika

    ★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★½

  • Click

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

    ★½

  • X-Men: The Last Stand

  • Mission: Impossible III

    ★½

  • United 93

    ½

  • Akeelah and the Bee

    ★★½

  • Ice Age: The Meltdown

    ★½

  • Cars

    ★★

  • Doogal

    ½

  • Curious George

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • Cinderella Man

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

  • Brick

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★

  • National Treasure

    ★½

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • Crash

    ½

  • Spider-Man 2

  • Shrek 2

    ★★★★