• Buffalo '66

    ★★★★½

  • The Brown Bunny

    ★★★★½

  • Batman: Mask of the Phantasm

    ★★★★½

  • Whisper of the Heart

    ★★★½

  • Porco Rosso

    ★★★

  • Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

    ★★★

  • Ponyo

    ★★★½

  • Castle in the Sky

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★

  • Doogal

    ½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★½

  • In The Heights

    ★★★★½

  • Dead Poets Society

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★★

  • The Artist

    ★★★

  • The King's Speech

    ★★★★

  • A Beautiful Mind

    ★★★★