• Dune

  • Malignant

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Long Toast

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Half of It

    ★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Cuties

    ★★½

  • Klaus

  • Hustlers

    ★★★★

  • Collective

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★★★

  • The Hug

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Freaks and Geeks: The Documentary

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • The Boss Baby

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★½

  • Nuts!

    ★★★★

  • Operation Avalanche

    ★★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Monkey Up

    ½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • In the Heart of the Sea

    ★★

  • Anomalisa

    ★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Spy

    ★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • Song of the Sea

    ★★★★★

  • Unfriended

    ★★★½

  • Meet the Patels

    ★★★★

  • Chef

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★★

  • Frank

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Now You See Me

    ★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Journey to the West: Conquering the Demons

    ★★★★

  • The Way Way Back

    ★★★½

  • Before Midnight

    ★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Muppets

    ★★★★½