Jaxi has logged 17 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dave

Dave

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
Read the review Edit this entry