• Sweet Girl

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • North Hollywood

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Downfalls High

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Flashback

    ★★★

  • The Plumber

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Monday

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Mainstream

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • Project Power

    ★★

  • Work It

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★½

  • The Last Thing He Wanted

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Cheer

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • 6 Underground

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • The Scarecrow

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Code 8

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Fractured

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

  • Good Omens

    ★★★★

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½