Keith has logged 57 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy New Year

Happy New Year

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
New Jersey Drive

New Jersey Drive

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Affairs of State

Affairs of State

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Watership Down

Watership Down

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All I Want for Christmas

All I Want for Christmas

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf: Buddy's Musical Christmas

Elf: Buddy's Musical Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bah, Humduck!: A Looney Tunes Christmas

Bah, Humduck!: A Looney Tunes Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jingle Bell Rocks!

Jingle Bell Rocks!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Baby Doll

Baby Doll

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Garfield's Babes and Bullets

Garfield's Babes and Bullets

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Here Comes Garfield

Here Comes Garfield

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Christmas at Pee Wee's Playhouse

Christmas at Pee Wee's Playhouse

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nutcracker

The Nutcracker

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eve of Destruction

Eve of Destruction

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry