angelina ⎊ has logged 37 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★
Edit this entry  
19
Safe

Safe

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
Edit this entry  
18
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★½
Edit this entry  
17
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Edit this entry  
15
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Edit this entry  
14
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★
Edit this entry  
12
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Edit this entry  
06
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★½
Edit this entry  
04
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Edit this entry