Immortan has logged 177 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Yeh Jawaani Hai Deewani

Yeh Jawaani Hai Deewani

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry