Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Garuda Gamana Vrishabha Vahana

Garuda Gamana Vrishabha Vahana

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Varathan

Varathan

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rehana Maryam Noor

Rehana Maryam Noor

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Chandigarh Kare Aashiqui

Chandigarh Kare Aashiqui

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★½
Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Limbo

Limbo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mandela

Mandela

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pushpa: The Rise - Part 1

Pushpa: The Rise - Part 1

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Kuruthi

Kuruthi

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Great Indian Kitchen

The Great Indian Kitchen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor

Doctor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
2024

2024

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
New Delhi Times

New Delhi Times

1986
×
★★★½
Edit this entry  
06
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uppena

Uppena

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dhamaka

Dhamaka

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Khuda Haafiz

Khuda Haafiz

2020
×
Edit this entry  
08
Sooryavanshi

Sooryavanshi

2021
×
★½
Edit this entry  
06
Sanak

Sanak

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry