Rahul has logged 455 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Siberia

Siberia

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
Postmen in the Mountains

Postmen in the Mountains

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Howl

Howl

2015
×
½
Edit this entry  
23
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Needle Park Baby

Needle Park Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dwelling in the Fuchun Mountains

Dwelling in the Fuchun Mountains

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paava Kadhaigal

Paava Kadhaigal

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Voices in the Wind

Voices in the Wind

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
#Alive

#Alive

2020
×
Edit this entry  
12
Nirvana Inn

Nirvana Inn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bare Trees in the Mist

Bare Trees in the Mist

2019
×
Edit this entry  
11
River

River

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Macadam Stories

Macadam Stories

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Liberte

Liberte

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry