• Prassthanam

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★½

  • Se7en

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • About Elly

    ★★★★½

  • The Untouchables

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • A Better Tomorrow II

    ★★★½

  • Fanny and Alexander

    ★★★★½

  • Ida

    ★★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★½

  • Zola

    ★★★½