circ has logged 48 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★
Edit this entry  
31
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★½
Edit this entry  
15
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gotti

Gotti

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read prior review Edit this entry  
10
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★½
Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Warrior

Warrior

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Relic

Relic

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
½
Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★½
Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry