• The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Batman

    ★★½

  • House

    ★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★½

  • Videodrome

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Thing

    ★★★★★

  • Where Is My Friend's House?

    ★★★★

  • Loving

    ★★★½

  • Shotgun Stories

    ★★★★½

  • Drunken Master

    ★★★★★

  • Sherlock, Jr.

    ★★★★½

  • Daisies

    ★★½

  • The Seventh Seal

    ★★★★

  • Dredd

    ★½

  • The Lord of the Rings Collection

    ★★★½

  • No Smoking

    ★★★★½

  • Dev.D

    ★★★★