Burgeritos has logged 267 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Project X

Project X

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hows of Us

The Hows of Us

2018
×
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Meantime

Meantime

1983
×
★★★
Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pagpag: Nine Lives

Pagpag: Nine Lives

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Audition

Audition

1999
×
★★½
Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Due Date

Due Date

2010
×
★½
Edit this entry  
04
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★½
Edit this entry  
04
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
01
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
House

House

1977
×
★★★½
Edit this entry  
29
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Full Out

Full Out

2015
×
Edit this entry  
18
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Fractured

Fractured

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
School for Scoundrels

School for Scoundrels

2006
×
★½
Edit this entry  
11
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Old School

Old School

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★½
Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry