Carlos has logged 357 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Edit this entry  
30
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
28
The Edge of Theocracy

The Edge of Theocracy

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Driveways

Driveways

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
His House

His House

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Rewind

Rewind

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Truth

The Truth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Seven Years in May

Seven Years in May

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Fanny Lye Deliver'd

Fanny Lye Deliver'd

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shine Your Eyes

Shine Your Eyes

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry