• Bombshell

    ★★★

  • Party Over

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The First Temptation of Christ

    ★★½

  • Trench

    ★★★

  • The Border

    ★★★

  • The Translators

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Dominique

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • El silencio del cazador

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Better Days

    ★★

  • Eli

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Fanny Lye Deliver'd

    ★★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★★½

  • Son of Ox

    ★★★★

  • The Strong Ones

    ★★

  • Extracts

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Alice Júnior

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Saria

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • The Beach House

    ★★½

  • Harriet

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • Killing the Dead

    ★½

  • The Cave

    ★★★

  • Collective

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Ema

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Judy

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Não Nasci para Deixar meus Olhos Perderem Tempo

  • The Lion King

    ★★★

  • Daughter

    ★★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★