rodolfo has logged 204 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★
Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fury of a Patient Man

The Fury of a Patient Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
Read the review Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry