rodolfo has logged 16 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Güeros

Güeros

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Behind the Fright: The Making of American Horror Story

Behind the Fright: The Making of American Horror Story

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rise and Fall of the Brown Buffalo

The Rise and Fall of the Brown Buffalo

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ema

Ema

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry