• Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Irishman

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Forgotten

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Jigsaw

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • Moonlight

  • 93 Days

    ★★★

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

  • The Big Short

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Straight Outta Compton

  • The Lobster

    ★★★½

  • Ant-Man

  • Avengers: Age of Ultron

  • Black Mirror: White Christmas

  • Paddington

    ★★★★

  • JFK to 9/11: Everything is a Rich Man's Trick

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Big Hero 6

  • John Wick

    ★½

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Wolf of Wall Street

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

  • Carrie

  • Her

    ★★★★★

  • Man of Steel

  • Monsters University

  • The Purge

  • The Great Gatsby

  • Iron Man 3

  • Black Mirror: The Waldo Moment

  • Black Mirror: Be Right Back