Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Respect

Respect

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Debt

The Debt

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Munich

Munich

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Unknown

Unknown

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fracture

Fracture

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday Night Lights

Friday Night Lights

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry