• Ghostbusters: Afterlife

    ½

  • Hamilton

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Joker

    ½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Unplanned

    ½

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ½

  • Alita: Battle Angel

    ½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Vice

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Venom

    ★★★★★

  • Green Book

    ½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ½

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Baby Driver