• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Half Brothers

    ½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Mainstream

    ★★½

  • Annex

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • In the Tall Grass

  • The Platform

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Four Weddings and a Funeral

    ★★★★

  • The Cat and the Moon

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Full-Dress

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½