Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

2020
×
Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spike Island

Spike Island

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry