finchois has logged 106 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Anatomy of a Great Deception

The Anatomy of a Great Deception

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Worth

Worth

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
False Positive

False Positive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Besy

Besy

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Postacı

Postacı

1984
×
★★½
Edit this entry  
08
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
My Dear Brother

My Dear Brother

1973
×
★★★
Edit this entry  
01
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bizim Aile

Bizim Aile

1975
×
★★★½
Edit this entry  
30
Tosun Pasha

Tosun Pasha

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★
Edit this entry  
16
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Şabaniye

Şabaniye

1984
×
★★★
Edit this entry  
11
Saban, Son of Saban

Saban, Son of Saban

1977
×
★★★
Edit this entry  
11
The Chaos Class Is Fretting Over

The Chaos Class Is Fretting Over

1979
×
★★★
Edit this entry  
10
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
You Know Him

You Know Him

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Yumurcağın Tatlı Rüyaları

Yumurcağın Tatlı Rüyaları

1971
×
★★
Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Kader Bağlayınca

Kader Bağlayınca

1976
×
★★
Edit this entry  
26
Citizen K

Citizen K

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Severek Ayrılalım

Severek Ayrılalım

1971
×
★★
Edit this entry  
24
The Courier

The Courier

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Destruction: Los Angeles

Destruction: Los Angeles

2017
×
½
Edit this entry  
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry