• I'm Thinking of Ending Things

  • LIBRA

    ★★

  • Bulbbul

  • A Whisker Away

  • Sleep

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • An Afternoon at the Cinematheque

  • The Willoughbys

    ★★★

  • France Against the Robots

  • Sol Levante

    ½

  • In There

  • Future Story

    ★★½

  • sin título (año pasado)

    ★★★

  • Woman from Mars

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Goldman v Silverman

  • My Mom is a Character 3

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • Fragtime

    ★½

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Frozen II

    ★½

  • Let It Snow

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Forest of Love

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • Saria

  • Tingle Monsters

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Transcript

  • Knives Out

    ★★½

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★

  • The Platform

  • A Sun

    ★★½

  • K-12

  • Extraction: The Raft of the Medusa

  • The Two Popes

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Tune in for Love

    ★★½

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • The Nun's Kaddish

  • log 0

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★½

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Due West

  • Bit

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★½

  • Atlantics

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • See You Yesterday

    ★★

  • The Neighbors' Window

  • I Am Easy to Find

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Guava Island

  • O Imortal

  • Almost Human

    ★★

  • Pet Sematary

    ½

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart