Finley has logged 14 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Film About a Father Who

Film About a Father Who

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1998
×
Read the review Edit this entry  
18
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Breathless

Breathless

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Story of Gwen from French Brittany

The Little Story of Gwen from French Brittany

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fosse/Verdon

Fosse/Verdon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry