dani has logged 383 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Christmas with a View

Christmas with a View

2018
×
Edit this entry  
20
Unlocking Christmas

Unlocking Christmas

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Supporting Act

The Supporting Act

2017
×
Edit this entry  
20
Christmas at the Plaza

Christmas at the Plaza

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Best Man

Best Man

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
A Christmas Recipe for Romance

A Christmas Recipe for Romance

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Sweetest Christmas

The Sweetest Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
Edit this entry  
13
A December Bride

A December Bride

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Christmas Ring

The Christmas Ring

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Deliver by Christmas

Deliver by Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
05
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Murder, She Baked: A Plum Pudding Mystery

Murder, She Baked: A Plum Pudding Mystery

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Guys Solve Sexism

White Guys Solve Sexism

2019
×
Edit this entry  
27
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Us

Us

2020
×
Edit this entry  
22
Please Give

Please Give

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Criminal: France

Criminal: France

2019
×
Edit this entry  
21
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Rachel

Rachel

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★★
Edit this entry