dani has logged 27 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Guys Solve Sexism

White Guys Solve Sexism

2019
×
Edit this entry  
27
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Us

Us

2020
×
Edit this entry  
22
Please Give

Please Give

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Criminal: France

Criminal: France

2019
×
Edit this entry  
21
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Rachel

Rachel

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Lovely & Amazing

Lovely & Amazing

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Walking and Talking

Walking and Talking

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Criminal: Spain

Criminal: Spain

2019
×
Edit this entry  
14
Christmas Wonderland

Christmas Wonderland

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Future

The Future

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nobody's Daughter Haewon

Nobody's Daughter Haewon

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Edit this entry  
01
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★★½
Edit this entry