• Muppets Haunted Mansion

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Voyeurs

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Lamb

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • False Positive

    ★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Awake

    ½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

  • Stowaway

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • kid 90

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

  • Cherry

    ★½

  • Willy's Wonderland

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • The Little Things

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Yearly Departed

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★