krista has logged 103 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Star

The Star

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
They Live

They Live

1988
×
★★★
Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★
Read the review Edit this entry