fiona has logged 18 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Born Rich

Born Rich

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Deadpool

Deadpool

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
Read prior review Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
The Terminator

The Terminator

1984
×
Edit this entry  
09
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Small Change

Small Change

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
Read the review Edit this entry