• Pig

  • F9

  • Philly D.A.

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★½

  • Mank

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Nomadland

  • Ammonite

    ★★★

  • The Macaluso Sisters

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I May Destroy You

  • Before the End

  • Normal People

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

  • The Father

  • Tesla

    ★½

  • Minari

  • Cuties

    ★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Little Women

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Queen & Slim

  • Charlie's Angels

  • Zombieland: Double Tap

    ½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • The Lion King

  • Ramy Youssef: Feelings

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Us

  • Booksmart

  • The Souvenir

  • The Great Hack

  • Late Night

  • The Farewell

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

  • Beautiful Boy

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Peterloo

    ★★½

  • Non-Fiction

    ★★½

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Roma

  • The Meg

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Burning

  • BlacKkKlansman

  • Happy as Lazzaro

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Hereditary

    ★★★★

  • RBG