• Mank

    ★★★

  • 2067

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The Pale Door

    ★★

  • I Used to Go Here

  • Capone

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Arab Blues

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Witches in the Woods

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Mask

    ★★

  • The Last Tree

    ★★★

  • The Guest

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Dachra

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Meg

    ★★

  • Possum

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Rampage

    ★★★

  • Batman Ninja

    ★★★

  • Operation Odessa

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Heilstätten

    ★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★★

  • The Ritual

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★