• Outta Space: The Making of Jason X

    ★★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Domino

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • Welcome to Marwen

    ★★½

  • Maelstrom: The Odyssey of Waterworld

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★★

  • The Predator

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Last Sharknado: It's About Time

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Little Woods

    ★★★★½

  • Beirut

    ★★½

  • Paterno

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Campfire Creepers: The Skull of Sam

    ★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★★½

  • Disobedience

    ★★★½

  • The Captain

    ★★★★★

  • Suburbicon

    ★½

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • Sharknado 5: Global Swarming

    ½

  • The Mummy

  • The Wizard of Lies

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Allied

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • HyperNormalisation

    ★★★

  • Billy Lynn's Long Halftime Walk

    ★★★

  • Sharknado: Heart of Sharkness

    ½

  • Split

    ★★★★½

  • Justin Timberlake + The Tennessee Kids

    ★★★½

  • The Giant's Dream: The Making of the Iron Giant

    ★★★★★

  • The 9th Life of Louis Drax

    ★★★★½

  • Sharknado 4: The 4th Awakens

    ½

  • Jason Bourne

    ★★★½

  • Elle

    ★★★★★

  • Allegiant

    ½

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • Rock the Kasbah

    ½

  • Doc Brown Saves the World

    ★★★

  • Junun

    ★★★½

  • The Walk

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★½

  • De Palma

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Best of Enemies

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★★

  • Sharknado 3: Oh Hell No!

    ½

  • Self/less

    ★★

  • Ricki and the Flash

    ★★½

  • Aloha

    ½

  • The Little Prince

    ★★★★½

  • Southpaw

    ★★★

  • Insurgent

    ★★

  • Every Thing Will Be Fine

    ★★½

  • Bitter Lake

    ★★★

  • Stonehearst Asylum

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Burying the Ex

    ★★★

  • The Humbling

    ★★★