• Blow the Man Down

    ★★½

  • I Am Easy to Find

  • Guava Island

    ★★★½

  • The Act

    ★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Mickey and the Bear

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • High Flying Bird

    ★★½

  • Polar

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • Escape at Dannemora

    ★★½

  • The Little Drummer Girl

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • IRODUKU: The World in Colors

    ★★★★½

  • Starfish

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Widows

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★

  • Charlie Says

    ★½

  • Suspiria

    ★★

  • The Front Runner

    ★★½

  • White Boy Rick

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★½

  • Sense8: Amor Vincit Omnia

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Braid

    ★★★

  • Fast Color

    ★★★

  • A Vigilante

    ★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • Unsane

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Lords of Chaos

    ★½

  • Mosaic

    ★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★★

  • Blaze

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • American Animals

    ★★★½

  • Searching

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★½

  • A Very Lovely Dream: One Week in Twin Peaks

  • Phantom Thread

  • I Had Bad Milk in Dehradun

  • Behind the Red Curtain

  • The Man with the Gray Elevated Hair

  • Godless

  • WHAT DID JACK DO?