• VHS 94

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★½

  • OPAL

  • Freaky

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Class Action Park

  • Unsettling Scenes

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • The Turning

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Fall

  • In the Tall Grass

    ½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • K-12

    ★★½

  • The King

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½