Warren has logged 490 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roar

Roar

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rented Lips

Rented Lips

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Insurgent

Insurgent

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Life During Wartime

Life During Wartime

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beauty Queen Butcher

Beauty Queen Butcher

1991
×
Read the review Edit this entry  
21
Femme Fatale

Femme Fatale

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ghastly Love of Johnny X

The Ghastly Love of Johnny X

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Devil Hunter

Devil Hunter

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red White & Blue

Red White & Blue

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Free Enterprise

Free Enterprise

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dahmer

Dahmer

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Secret Killer

The Secret Killer

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vamps: Deadly Dreamgirls

Vamps: Deadly Dreamgirls

1995
×
Read the review Edit this entry  
18
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
52 Pick-Up

52 Pick-Up

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cookie

Cookie

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Final Terror

The Final Terror

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Time Chasers

Time Chasers

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Stay Dead

Lady Stay Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scalpel

Scalpel

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sexandroide

Sexandroide

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry