Warren has logged 46 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Time to Die

A Time to Die

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hiruko the Goblin

Hiruko the Goblin

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kiss of Death

Kiss of Death

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Chilling

The Chilling

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Headhunter

Headhunter

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Truth or Dare?: A Critical Madness

Truth or Dare?: A Critical Madness

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Tarnation

Tarnation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Monkey

Blue Monkey

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
With Friends Like These

With Friends Like These

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Alien Space Avenger

Alien Space Avenger

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Goblin

Goblin

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Arrival

The Arrival

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Blue

The Big Blue

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wind

The Wind

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Psycho Sisters

Psycho Sisters

1998
×
Read the review Edit this entry  
19
Shock

Shock

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wedding Party

The Wedding Party

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The American Dreamer

The American Dreamer

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Splatter Farm

Splatter Farm

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Man From Laramie

The Man From Laramie

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Juggalo

American Juggalo

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mansion of Madness

The Mansion of Madness

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Psycho a Go-Go

Psycho a Go-Go

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Criminally Insane 2

Criminally Insane 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
10
Satan's Black Wedding

Satan's Black Wedding

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paradise

Paradise

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Bamboo

House of Bamboo

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Was a Teenage Serial Killer

I Was a Teenage Serial Killer

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The House on Telegraph Hill

The House on Telegraph Hill

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry