Alex has logged 38 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Earth Is Blue as an Orange

The Earth Is Blue as an Orange

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alice Júnior

Alice Júnior

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gunda

Gunda

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night Shift

Night Shift

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Girl

Little Girl

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Charlatan

Charlatan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Roads Not Taken

The Roads Not Taken

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Curveball

Curveball

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Little Sister

My Little Sister

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Delete History

Delete History

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Siberia

Siberia

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Encounters

Encounters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
High Ground

High Ground

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Minamata

Minamata

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Salinger Year

My Salinger Year

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Swimming Out Till the Sea Turns Blue

Swimming Out Till the Sea Turns Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saudi Runaway

Saudi Runaway

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry