Flash has logged 315 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla vs. SpaceGodzilla

Godzilla vs. SpaceGodzilla

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Safe

Safe

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Parker

Parker

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
23
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Q & A

Q & A

1990
×
Read the review Edit this entry  
18
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christine

Christine

1983
×
Read the review Edit this entry  
03
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prince of the City

Prince of the City

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Oldboy

Oldboy

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Empire State

Empire State

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Spirit

The Spirit

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
Read the review Edit this entry  
29
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Money Train

Money Train

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Stand

The Stand

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Counselor

The Counselor

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw III

Saw III

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
Read the review Edit this entry  
22
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
Read the review Edit this entry  
21
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★
Read the review Edit this entry