Flash has logged 33 entries for films during January 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alice

Alice

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Another Woman

Another Woman

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
September

September

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dark Star

Dark Star

1974
×
Read the review Edit this entry  
19
ATM

ATM

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Shooter

Shooter

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Broken City

Broken City

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
D-Tox

D-Tox

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Avenging Angelo

Avenging Angelo

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Tower

The Tower

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Timeline

Timeline

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
Read the review Edit this entry  
10
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry