Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Altar of Lust

The Altar of Lust

1971
×
Read the review Edit this entry  
20
Confessions

Confessions

1972
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Beast in Heat

The Beast in Heat

1977
×
Read the review Edit this entry  
16
Penitentiary II

Penitentiary II

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
TNT Jackson

TNT Jackson

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Emanuelle

Black Emanuelle

1975
×
★★★
Edit this entry  
07
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Shampoo

Black Shampoo

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Time Out For Sport

Time Out For Sport

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Banana Man

The Banana Man

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Body Beneath

The Body Beneath

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightmare

Nightmare

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fingers

Fingers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
Verotika

Verotika

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Animation Outlaws

Animation Outlaws

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Greaser's Palace

Greaser's Palace

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wisconsin Death Trip

Wisconsin Death Trip

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Footlight Parade

Footlight Parade

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Wish 4: The Crackdown

Death Wish 4: The Crackdown

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Garlic Is as Good as Ten Mothers

Garlic Is as Good as Ten Mothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House of Ghosts

The House of Ghosts

1907
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
1990: The Bronx Warriors

1990: The Bronx Warriors

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Delirium

Delirium

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy

Happy

1983
×
Read the review Edit this entry  
30
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rats: Night of Terror

Rats: Night of Terror

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
Read the review Edit this entry  
10
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Blown Away

Blown Away

1993
×
Read the review Edit this entry  
04
Evil Brain from Outer Space

Evil Brain from Outer Space

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry