• He's All That

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

  • Fatherhood

    ★★½

  • Friends: The Reunion

  • Thunder Force

    ½

  • The Ballerina

    ★★★

  • Save Ralph

  • Coming 2 America

  • Boss Level

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • The Marksman

    ★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • The Silencing

    ★★

  • Unhinged

    ★★

  • Greyhound

    ★★½

  • Becky

    ★★

  • Capone

    ★½

  • Milk Teeth

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ½

  • The Hunt

    ★½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • The Renovation

    ½

  • Stare

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Spree

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Black and Blue

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Make Me a Sandwich

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Angel of Mine

    ★★½

  • Airplane Mode

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Child's Play

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Shaft

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Deadwood: The Movie

  • Ma

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½