• The Invisible Man

  • Kajillionaire

  • Little Women

  • The Irishman

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Atlantics

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • Honey Boy

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • If Beale Street Could Talk

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • Burning

  • Cold War

  • A Quiet Place

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Minding the Gap

  • Sorry to Bother You

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Thelma

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • A Fantastic Woman

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Song to Song

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

  • 13th

    ★★★★★

  • A Silent Voice

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Hell or High Water

  • The Handmaiden

  • Raw

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Miss Stevens

  • Certain Women

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★

  • Spectre

    ★★★

  • Birdboy: The Forgotten Children

    ★★★★