Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Field Niggas

Field Niggas

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
Read the review Edit this entry  
21
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Faces

Faces

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birdboy: The Forgotten Children

Birdboy: The Forgotten Children

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry