• Scream

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Harder They Fall

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • If Anything Happens I Love You

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • I May Destroy You

  • Normal People

  • Quiz

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Devs

  • The Trip to Greece

  • The Father

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Spree

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize